Barcelona nejspíš v létě přijde o svého dlouholetého kapitána (Foto: 90min.com)

Fotbalový záložník Andrés Iniesta by měl v létě s největší pravděpodobností zamířit z Barcelony do Číny. Rozhodnout by se měl na konci dubna. S informací přišel deník Mundo Deportivo.

Před nedávnem podepsal Iniesta s Barcelonou doživotní smlouvu, jenže na stole mu leží také nabídka z Číny. Pochopitelně s velmi lukrativními podmínkami.

„Musím se rozhodnout do 30. dubna,“ přiznal kapitán Barcelony už dříve.

Nyní je však podle španělských médií o jeho dalším angažmá téměř rozhodnuto. Iniesta by se tak měl skutečně vydat na dobrodružnou pouť do Asie.

Sám hráč to také naznačil po senzačním vyřazení ze čtvrtfinále Ligy mistrů od AS Řím, kdy Barceloně k postupu nestačila ani výhra 4:1 z prvního utkání. Římané v odvetě zvítězili 3:0 a šokovali fotbalový svět.

„Je možné, že to byl pro mě poslední zápas v Lize mistrů,” připustil třiatřicetiletý záložník po utkání.

Iniesta je ikonou Barcelony, kde působí už od roku 1996, tedy od mládežnických kategorií. S katalánským klubem získal 8 ligových titulů, čtyřikrát pak vyhrál Ligy mistrů.

Zápasy fotbalového klubu FC Barcelona a dalších špičkových španělských týmů mohou sledovat diváci televizního operátora DIGI TV, který v České republice exkluzivně vysílá zápasy nejvyšší španělské fotbalové soutěže La Liga, stejně jako anglické Premier League a německé  Bundesligy.

(jaz)