Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Intervence dostaly ČNB do ztráty 243 miliard korun

Česká národní banka v roce 2017 vykázala ztrátu 243,2 miliardy Kč. V roce 2016 měla banka zisk 46,5 miliardy Kč. Ztrátu způsobil nárůst devizových rezerv v souvislosti s ukončováním devizových intervencí a následné posílení kurzu koruny.

V Česku klesá produkce piva

Celková produkce pivovarů pro tuzemský trh se loni za první tři čtvrtletí snížila meziročně o 1,2 %. Za samotné září klesly prodeje piva v tuzemských restauracích a hospodách meziročně téměř o čtvrtinu, produkce pak o 16 %. Český svaz pivovarů a sladoven by uvítal zmírnění protikuřáckého zákona.

Vlastník majitele Čapího hnízda předloni zvýšil tržby o třetinu

Skupina SynBiol, která mj. vlastní majitele farmy Čapí hnízdo – společnost Imoba, zvýšila v roce 2016 meziročně konsolidované tržby z prodeje zboží, výrobků a služeb o 32 % na 3,4 miliardy Kč. Čistá ztráta skupiny se proti roku 2015 snížila o 3 miliony na 181,7 milionu Kč.

Arca Capital prodala akcie Tevy

Investiční skupina Arca Capital nakoupila v listopadu akcie Tevy za více než 200 milionů Kč. Za měsíc a půl je prodala s vysokým ziskem, který se podle odhadů mohl přehoupnout přes 100 milionů Kč.

O Zentivu projevili zájem Indové

Indické farmaceutické firmy mají zájem o generický byznys skupiny Sanofi, který zahrnuje českou společnost Zentiva. Transakce může dosáhnout hodnoty 2 miliard eur.

(pel)