Mirek Topolánek nechce, aby byl každý nucen být připojený k internetu nebo musel mít platební kartu. Podle něj by každý měl mít právo být off-line.

Kandidát na prezidenta ČR Mirek Topolánek uvedl, že by respektoval právo každého být „off-line“. Podle něj nikdo nemůže člověka nutit, aby měl mobilní telefon, platební kartu nebo internetové připojení. Expremiér se postavil také za živnostníky, které podle něj končící vláda šikanovala.

„Nemůžeme nutit lidi, aby měli mobil, kartu, účet, wi-fi. Chci aby byla zachována hotovost,“ řekl Topolánek.

Evropská unie se podle něj hotovostní platby snaží omezovat.

„Lidi mají být hrdi na český pas, na českou korunu jako na silnou a plnohodnotnou měnu, která stabilizuje naši ekonomiku,“ uvedl.

Bývalý premiér se ve svém projevu postavil také na stranu živnostníků. Kroky končící vlády označil za šikanu drobných podnikatelů. Elektronická evidence tržeb (EET), kterou prosadil Andrej Babiš (ANO), podle něj nepostihuje lumpy.

„Jsou to lidé ohrožení nejvíc, jejich šikana dosahuje třídního boje. Mluvil jsem s lidmi z pekárny v Ivančicích, jsou to manželé, mají čtyři zaměstnance. Buď skončí na pracáku, nebo je systém nažene do továren. To není dobrá cesta,“ upozornil.

(pel)