Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Více než 15 tisíc lidí žaluje Volkswagen

Více než 15 000 klientů podalo u soudu v německém Braunschweigu žalobu na koncern Volkswagen. Dožadují se v ní vrácení peněz za auta se softwarem, který sloužil k manipulaci s emisemi. Pokud by uspěli, koncern by to stálo 357 miliónů eur (9,14 miliardy Kč).

Česká ekonomika letos zrychlí růst na 4,5 procenta

Česká ekonomika letos zrychlí růst na 4,5 % z loňských 2,5 %. V příštím roce HDP zpomalí na 3,6 %. Průměrný kurz koruny očekává prognóza příští rok na 25,40 Kč za euro. Vyplynulo to z prognózy Hospodářské komory.

Soud dal huti Poldi další lhůtu pro reorganizaci, hrozí jí konkurz

Krajský soud dal kladenské huti Poldi, která se dlouhodobě potýká s dluhy, další lhůtu pro splnění reorganizace. Společnosti jinak hrozí konkurz. Už nyní jsou prý splněny zákonné podmínky pro jeho vyhlášení. Výroba v Poldi už několik měsíců stojí, podnik dluží zaměstnancům mzdy.

Průmysl v září zpomalil růst 

Průmyslová výroba stoupla v září meziročně o 4,4 %. Podle statistiků za tím stála zejména výroba a rozvod elektřiny, plynu a tepla a také výroba motorových vozidel. Průmyslová výroba však zpomalila, v srpnu činil růst 5,8 %.

Tržby farmaceutického trhu v ČR loni vzrostly o 4,4 procenta

Tržby farmaceutického trhu v Česku loni meziročně vzrostly o 4,4 % na 68,4 miliardy Kč. Největší objem prodeje léčivých přípravků, téměř 62 miliard Kč, se uskutečnil přes lékárny. Deset největších firem se loni na tržbách trhu podílelo 29,7 miliardami Kč, což je 43,4 % trhu.

(pel)