Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Ceny bytů a domů v Česku rostly ze zemí EU nadále nejrychleji

Ceny domů a bytů v Česku rostly ve 2. čtvrtletí 2017 podobně jako na začátku roku nejvíce ze zemí EU. Meziročně se zvýšily o 13,3 %. V celé EU se ceny zvýšily v průměru o 4,4 %.

Vítězem lesnického tendru Lesů ČR je Uniles ze skupiny Agrofert

Společnost Uniles ze skupiny Agrofert vyhrála tendr státního podniku Lesy České republiky. Zakázka zahrnuje lesnické práce a prodej dřeva pro roky 2018 až 2022. Odhadovaná hodnota tendru je 2,8 miliardy Kč.

Soud schválil reorganizaci OKD. Doly by měly přejít pod OKD Nástupnická

Krajský soud v Ostravě schválil reorganizační plán, který v srpnu 2017 přijali věřitelé těžební společnosti OKD. Doly a provozní majetek budou vloženy do nově založené společnosti OKD Nástupnická, v níž by 100 % akcií měl získat za 80 miliónů Kč státní podnik Prisko.

CEFC koupila podíl v Canaria Travel

CEFC Group (Europe) Company získala podíl 49,99 procenta v cestovní kanceláři Canaria Travel. Většinový podíl bude v CK nadále přes společnost TO – Servis držet podnikatelka Lenka Viková. CEFC již vlastní menšinový podíl například i v aerolinkách Travel Service, kterou ovládá skupina Unimex.

Kyrgyzstán stvrdil odstoupení od smlouvy s Liglass Trading

Kyrgyzstán jednostranně vypověděl smlouvu s českou firmou Liglass Trading na výstavbu kaskády vodních elektráren na řece Naryn. Vláda s Liglassem nevede žádná jednání o další spolupráci v rámci investiční smlouvy. Česká společnost přitom chce dál jednat a připravuje ke smlouvě dodatek.

(pel)