Krúpova skupina Arca Capital koupila Karlovarskou Korunní, vznikne nová dvojka na trhu minerálních vod.

Skupina Arca Capital slovenského finančníka Pavola Krúpy koupila společnost Karlovarskou Korunní. Sloučením vznikne nová česká dvojka na trhu minerálních vod s obratem přes 800 milionů korun.

Skupina Arca Capital slovenského finančníka Pavola Krúpy, které patří tuzemský výrobce minerálek Ondrášovka, koupila od společnosti Alphaduct stoprocentní podíl ve společnosti Karlovarská Korunní.

Spojením Ondrášovky a Karlovarské Korunní vznikne skupina s pozicí dvojky na trhu balených minerálních vod v České republice se zhruba čtvrtinovým tržním podílem. Cena transakce se měla pohybovat ve vyšších stovkách milionů korun.

„Kupovali jsme si hlavně podíl na trhu. Dohromady s Ondrášovkou se chceme zvýšit obrat z 800 milionů na minimálně miliardu, možná 1,2 miliardy korun ročně,“ uvedl Krúpa.

Zvýšený tržní podíl má společnostem pomoci při cenových jednáních s obchodními řetězci a zároveň vytvořit výraznější protiváhu dominantnímu hráči na trhu – Karlovarským minerálním vodám, které ovládá rodina Alessandra Pasqualeho. S tržbami jen v Česku kolem tří miliard je nejsilnější skupinou v oboru.

Arca Capital je investiční skupina působící především v oblasti rizikového kapitálu v regionu střední a východní Evropy. Skupina má zastoupení v Bratislavě, Praze, Londýně a Kyjevě. Majitelem Ondrášovky je od roku 2007.

(pel)