Zničení Země meteoritem by bylo lepší než vítězství Trumpa či Clintonové, domnívají se mladí Američané.

Mladí Američané by raději nechali zeměkouli zničit meteoritem, než aby volili za prezidenta Ameriky Donalda Trumpa nebo Hillary Clintonovou. 

Vyplynulo to z říjnového výzkumu společností UMass Lowell a Odyssey, který se zaměřil na 1200 Američanů ve věku 18-35 let.

Apokalyptickou zkázu by před zvolením demokratické kandidáty Clintonové upřednostnilo 34 procent dotázaných.

A více než polovina, 53 procent mladých Američanů, by brala meteorit místo republikána Trumpa.

Organizátoři ankety pro jistotu upozornili, že odpovědi nebyly míněny úplně vážně. Procenta nespokojených nicméně nejspíš platí.

„Samozřejmě se nedomníváme, že to respondenti mysleli vážně. Fakt, že jeden ze čtyř by si radši vybral obří meteorit, ale něco vypovídá o politické nespokojenosti mezi mladými,“ uvedl jeden z vedoucích ankety Joshua Dyck.

Čtyři z deseti dotázaných by raději přivítali, kdyby se Barack Obama jmenoval doživotním prezidentem, než aby Ameriku čekala budoucnost s Clintonovou nebo Trumpem v Bílém domě.

Podle čtvrtiny mladých Američanů by bylo nejlépe, kdyby o hlavě státu rozhodl los v loterii ze všech občanů Spojených států.

Výzkum naznačuje postoj mladých Američanů k volbám a to, že většina z nich nejspíš volit nakonec raději nepůjde. Z těch, co volit chtějí, by 54 procent hlasovalo pro demokratku Clintonovou. Miliardář Trump by získal třikrát méně hlasů, a to 21 procent. Zbylou zhruba desetinu by si rozdělili nezávislí kandidáti.

(pel)