Létající dům Halo za 8 miliard korun dokáže přistát na zemi i na moři.

Létající dům Halo v přepočtu za 8 miliard korun představili britští architekti. Projekt vznášející se rezidence počítá i s parkováním pro auta, jachty i helikoptéry. V létajícím domě mají být údajně k dispozici i lázně, kino nebo taneční sál.

Halo dokáže přistát na zemi i na moři, kde vytvoří jakýsi umělý ostrov. Za tímto účelem bude dům vybaven nafukovacími přistávacími prvky.

Průhledné podlahy v některých částech domu obyvatelům–cestujícím umožní sledovat krajinu pod sebou.

Počítá se s tím, že dům poletí rychlostí 200 km/h ve výšce asi 3,5 kilometru. Pohybovat se bude v okruhu 10 tisíc kilometrů.

„Halo je průkopnický projekt, který poskytne zcela nový pohled na svět. Představuje způsob, jakým budeme žít a cestovat v ne až tak vzdálené budoucnosti.“

S projektem přišla londýnská společnost Andrew Winch Designs, která se dlouhodobě zabývá designem produktů určených pro oligarchy, například jachtami nebo soukromými tryskáči.

„Halo je průkopnický projekt, který poskytne zcela nový pohled na svět. Představuje způsob, jakým budeme žít a cestovat v ne až tak vzdálené budoucnosti,“ uvedl šéf letecké sekce společnosti Jim Dixon.

Téměř 70metrový prototyp se poprvé vznesl již v roce 2013 a získal homologaci americké Federální letecké správy.

S vlastním projektem „letadla budoucnosti“ přišly i nizozemské královské aerolinky KLM.

Společnost Etihad ze Spojených arabských emirátů zase představila soupravu se třemi ložnicemi na palubě letadla A380.