Světlana Pankratova je podle Guinessovy knihy rekordů ženou s nejdelšíma nohama na světě. Sama měří 221 centimetrů. Podle vědců budou za 1000 let žít na Zemi jen vysocí a štíhlí lidé s červenýma očima (Ilustrační foto).

Za 1000 let budou žít na Zemi jen vysocí a štíhlí lidé. Budou mít tmavší pleť a červené oči. Evoluční změny mají být důsledkem globálního oteplování, ale i vědomých zásahů do lidské genetiky. Informoval o tom kanadský pořad AsapScience.

Vedle toho budou lidem do těla vpraveni miniaturní roboti, tzv. nanoboti, kteří budou zlepšovat lidské schopnosti.

„I když nás to udělá chytřejšími, silnějšími a pěknějšími, genetická podobnost či nedostatek lidské různosti otevírá prostor pro úplně novou chorobu, která by mohla vyhubit celé lidstvo,“ uvedl AsapScience.

„S tím jak se genetické inženýrství stane běžným, bude podoba lidského obličeje do značné míry určována lidským vkusem,“ napsal Alan Kwan z Washintonské univerzity v americkém St. Louis.

Podoba lidského obličeje bude do značné míry určována lidským vkusem.

Ve chvíli, kdy člověk ovládne genetiku, v obličeji převládnou aristokratické rysy, rovný nos, výrazné oči a dokonalá symetrie.

Kwan přišel se sérií obrázků zobrazujících evoluci lidstva v příští 100 tisících letech. Čelo se bude nadále zvětšovat s tím, jak bude růst mozek.

Kwan se domnívá, že oči se výrazně zvětší, pokud budou lidé kolonizovat sluneční soustavu a začnou žít v ponuřejším prostředí kolonií vzdálenějších od Slunce. Kromě toho by oči mohly svítit, čímž by se zlepšil zrak v prostředí s nedostatkem světla.

Již dnes lidstvo prochází „významnou evoluční evoluční přeměnou srovnatelnou s přechodem opic v lidoopy a lidoopů v člověka,“ uvedl evoluční antropolog z Institutu pro globální mozek Cadell Last pro Business Insider.

Už kolem roku 2050 bude možné pozorovat evoluční změny způsobené kombinací nových technologií a přirozeného výběru.

V příštích 40 letech se výrazně prodlouží délka lidského života. Lidé budou mít děti až ve stáří a budou v tomto ohledu závislí na umělé inteligenci.

„V 80 nebo 100 letech budete žít zásadně odlišným způsobem než vaši prarodiče,“ prohlásil Last.

Podle některých evolučních vědců by se lidé do roku 2050 mohli dožívat 120 let.

Lidé budou rovněž později sexuálně dospívat. Podle Lasta by mohli s využitím budoucích technologií dočasně zastavit biologické hodiny.

(red)