Budoucnost kancelářské práce je v ležení. Práce na počítači vleže prý zvýší koncentraci. Dokáže prý zabránit i tloustnutí.

Práce na počítači vleže se stává skutečností. Pracovat na PC a přitom pohodlně ležet umožňuje nová pracovní stanice Altwork Station. Ta je nastavitelná tak, že v ní člověk může svou práci vykonávat vsedě, vestoje i vleže.

Podle výrobce tato pracovní „stanice“ mimo jiné zvýší koncentraci na práci a zlepší zdraví svých uživatelů.

Dlouhodobá práce vestoje rozhodně příjemná není. Podle mnoha studií dokonce dlouhodobé sezení způsobuje širokou škálu zdravotních problémů od bolestí páteře po obezitu.

Nová pracovní stanice Altwork Station má všechny tyto problémy eliminovat.

Robotické místo se totiž dá nastavit do jakéhokoliv úhlu. Uživatel si tak může zvolit, jestli bude u práce stát nebo ležet.

Součástí celého produktu je také nastavitelný stůl s magnetickým přichycením klávesnice a držák na monitor.

Na vývoji revoluční stanice pracovala společnost Altwork více než pět let.

„Altwork Station změní způsob, jakým lidé přicházejí do kontaktu s počítači. Umožní totiž jak obrazovce, tak klávesnici přizpůsobit se potřebám člověka na pracovišti.“

„Altwork Station změní způsob, jakým lidé přicházejí do kontaktu s počítači. Umožní totiž jak obrazovce, tak klávesnici přizpůsobit se potřebám člověka na pracovišti,“ vyjmenovává firma výhody svého produktu.

„Nejjednodušeji řečeno vám Altwork umožní pracovat tak, jak budete chtít, místo aby vás nutil přizpůsobit se počítačové sestavě u stolu.“

Kontrolní panel u stanice umožní uživateli nastavit svou výšku a preferovanou pozici tak, aby se mohl rovnou pustit do práce.

Takto pohodlná práce však zatím rozhodně není dostupná pro každého. Za vysoký pracovní komfort při používání Altwork Station si jeho výrobce nyní účtuje 3 900 dolarů (přibližně 94 tisíc korun).

(red)