„Femenistické“ napadení Miloše Zemana nahou dívkou má zajímavé okolnosti. Zatímco Miloš Zeman se při pokusu o obejmutí nahou ženou tvářil vyděšeně a málem při tom upadl a zatímco jeho choť údivem otvírala ústa, hradní protokolář Kruliš prokázal nevídaně ledový klid.

V průběhu odhalování a pobíhání dívky po volební místnosti se hradní protokolář Vladimír Kruliš (stojící uprostřed místnosti) uvolněně usmíval.

Hradní protokolář Kruliš (šipka) se v průběhu útoku usmívá… Zeman je na první pohled v úleku.

Poté, co ochranka uchopila a začala odnášet Zeman z místnosti, se člověk z Hradu nenuceně sehnul pro prezidentovu hůlku a bez hnutí brvou ji presidentovi odnášel z místnosti tak, aby se hlava státu mohla vrátit a dokončit svoji volbu, tentokrát již načisto a bez divadelních výstupů.

Rozmístění a reakce členů prezidentovi ochranky vyvolává pochybnosti nad tím, zda se skutečně jednalo o spontánní, nečekanou provokaci (těžko tomu říkat útok: nahá dívka beze zbraně snad nemůže ublížit nikomu na světě), anebo nikoliv…

Jednak, onou „sextremistkou“ je notoricky známá osoba, která podobný kousek provedla snad nesčetněkrát. Jednak se „čirou náhodou“ v rozhodný okamžik všichni bodyguardi upřeně dívali někam úplně jinam, než bylo potřeba…

Pokud mělo toto spektakulární „představení“ přinést Zemanovi na poslední chvíli „body“ do boje o prezidentské křeslo, pak Česko definitivně nabralo azimut banánových republik. Konečně, jednoho zemědělského magnáta už máme ve Strakově akademii. (sfr)