Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker při megaslavnostním ceremoniálu vyzdvižení standarty NATO v rámci summitu severoatlantické aliance předvedl ostudu, za jakou by se nemusel stydět ani jeho přítel Miloš Zeman, nemluvě o americkém prezidentovi Trumpovi. Juncker byl totiž ve stavu natolik podroušeném, že nebyl schopen samostatné chůze…

Dokonce ani sám netrefil na vyvýšenou platformu určenou papalášům ke shlédnutí aliančního anděla vytahovaného lopotně kamsi k nebesům.

Ještě větší ostudě spojené s působením gravitační interakce s planetou Zemí unikl Juncker díky obětavé pomoci dalších představitelů NATO či čekatelů na členství v NATO.

Jaká to symbolika. V čele centrální vlády Evropské unie, do které se Evropská komise postupem času přerodila, je člověk, který vzbuzuje buď úsměv či soucit, nikoliv však respekt a už vůbec ne důvěru…

Příznivci EU a její další integrace by se při pohledu na svého alkoholem zmoženého guru, který šaškuje na mezinárodním kolbišti na očích celému světu, měli vážně zamyslet nad tím, kam se Evropská unie ubírá a kde nakonec skončí.

Jaká Unie, takový Juncker-Druncker. Jaký Juncker-Druncker, taková Evropská unie. (sfr)