Firma Segway vstoupila na český trh s novými modely výkonných čtyřkolek, UTV a SSV nejnovější generace. Segway je jedna z předních světových technologických firem. Na tuzemském a slovenském trhu off-roadových vozidel ji zastupuje společnost Segway Powersports. Jako první firma Segway v ČR představila modelové řady UTV Fugleman, SSV Villain a ATV Snarler.

Na základě zkušeností s vývojem a aplikací nových technologií a díky vývoji efektivnějších vysokovýkonných pohonných jednotek a inteligentního odpružení se firmě Segway podařilo vytvořit produkty s vlastnostmi, které udávají další směr rozvoje tohoto odvětví.

Pro vývoj, prodej a výrobu offroadových produktů byla v roce 2018 vytvořena nová samostatná divize Segway Powersports. Vývoj a management technologií a vozidel se odehrává v USA, kde je situováno i hlavní vývojové a testovací centrum.

Výroba probíhá v nově postavené moderní továrně, určené pouze pro produkty divize Powersports.

Powersports svými produkty Segway cílí zejména na severoamerické a evropské trhy. Vozidla jsou vyvinuta a testována zkušenými profesionály tak, aby offroadovým nadšencům i každodenním uživatelům přinášela radost z jízdy, pocit kvality a vysokou přidanou hodnotu.

Terénní stroje Segway sledují a přímo vytvářejí nové trendy a mění svět offroadu převratnými technologiemi, jako je hybridní pohon, nebo významnými inovativními řešeními, jako jsou například mobilní IOV aplikace a další.

Divize Powersports pracuje na vývoji mnoha nových, designově, technologicky a uživatelsky atraktivních produktů. Jako první představila modelovou řadu čtyřkolek, UTV a SSV poháněných výkonnými spalovacími motory a jejich hybridní verze, poháněné v oblasti offroadu zcela revoluční kombinací spalovacího motoru a elektromotoru.

Snarler je řada robustně konstruovaných pracovních a užitkových čtyřkolek s množstvím technologií pro náročné úkoly v těžkém terénu a volný čas. Modelová řada zahrnuje krátké i dlouhé modely v objemových třídách 600 a 1000 cm3.

Snarler 600 s hybridním pohonem je hi-tech čtyřkolka, poháněná unikátní kombinací spalovacího motoru a elektromotoru. Tento systém dává šestistovce výkon 86 k a točivý moment 96 Nm. Těmito parametry se Snarler 600 Hybrid řadí na úroveň nejsilnějších čtyřkolek na trhu.

Snarler 1000, poháněný moderním dvouválcovým řadovým motorem DOHC, je pak vůbec nejsilnější a nejvýkonnější sériová čtyřkolka současnosti.

Série Fugleman je určena primárně pro pracovní nasazení – pro majitele farem, horských hotelů, komunální služby, zemědělství, lesnictví, lov, stavebnictví a další činnosti. Současně však modely Fugleman s výkony 86, 107 a 181 k dokáží tříčlenné posádce nabídnout i velmi dynamickou jízdu.

Kabiny pro Segway vyrábá tuzemská firma DFK Cab

Tuzemský specialista na kabiny pro terénní vozidla, firma DFK Cab, začala vyrábět a dodávat kabiny pro off-roadová vozidla firmy Segway. Pro terénní vozidlo Fugleman firmy Segway zahájila produkci kabin v tomto týdnu a to ve svém výrobním areálu v Uherském Hradišti. DFK Cab je jediným výrobcem kabin pro novou segwayovskou čtyřkolku Fugleman na světě.

Polykarbonátová kabina vyráběná firmou DFK Cab zásadně zvyšuje funkčnost terénního vozidla.

Firma Segway přišla již vloni na trh se svými výkonnými čtyřkolkami UTV a SSV nejnovější generace, když představila modelové řady UTV Fugleman, SSV Villain a ATV Snarler.

Jako první model na tuzemský trh dodává vozidlo UTV Fugleman. Tato čtyřkolka nabízí revoluční konektivitu. Aplikace „Segway Powersports“ umožňuje stroj na dálku ovládat, startovat a nastavovat. Díky této aplikaci mohou zákazníci využívat nejrůznější funkce, které jim ještě více zpříjemní jízdu jejich „Fuglemanem“.

Série Fugleman je určena primárně pro pracovní nasazení – pro majitele farem, horských hotelů, komunální služby, zemědělství, lesnictví, lov, stavebnictví a další činnosti. Současně však modely Fugleman dokáží své tříčlenné posádce nabídnout i velmi dynamickou jízdu.

Česká firma DFK Cab jako vůbec první vyvinula a nyní i začala vyrábět kabiny na čtyřkolky Segway, respektive pro jejich nejnovější off-roadový model Fugleman.

Kabinu vyrábí ve dvou verzích. Ta prémiová je vyrobena z pokykarbonátu. Polykarbonátová kabina zásadně zvyšuje funkčnost terénního vozidla.

Polykarbonátové kabiny od firmy DFK Cab jsou dokonale průhledné. Zajišťují tak řidiči jasný a dokonalý výhled z kabiny vozidla. Ve srovnání se sklem je polykarbonát prakticky nerozbitný.

Druhá verze kabin, kterou DFK Cab nabízí pod označením „Protector“, má dveře z plechu či z plastu (ABS) a obsahuje klasické okno.

Všechny kabiny tuzemského výrobce DFK Cab jsou modulární. Dají se tedy kupovat i po jednotlivých částech. Znamená to, že pokud zákazník pro svoji čtyřkolku nepožaduje kompletní kabinu, může si pořídit například jen přední sklo, apod. Zákazník si také může koupit jenom zadní díl kabiny nebo zadní a přední díl bez dveří.

Jedna z verzí možnosti speciální kabiny DFK Cab na vozidle Segway Fugleman: v tomto specifickém případě obsahuje čelní a zadní sklo.

Kabina DFK Cab zásadně zvyšuje hodnotu čtyřkolky

Kabina významně zvyšuje užitnou hodnotu vozidla pro zákazníka. Teprve s kabinou zákazník získává pracovní stroj prakticky využitelný za všech povětrnostních podmínek.

Nedílnou součástí kabin od DFK Cab jsou stěrače a ostřikovače. Přední sklo přitom může být pevné či otevírací.

Samozřejmostí je vyhřívané přední sklo. Topením může být vybavena celá kabina. Ta pak spolehlivě zajišťuje vytápění, které funguje stejně jako v klasickém automobilu.

DFK Cab má pro segwayovskou čtyřkolku UTV Fugleman k dispozici také cargo box a LED osvětlení střechy.

Kabiny od DFK Cab pro UTV Fugleman firmy Segway jsou zatím určeny primárně pro celoevropský trh.

DFK Cab se specializuje na výrobu kabin pro pracovní, terénní, volnočasové a sportovní stroje. Vyrábí kabiny na všechny typy čtyřkolek všech hlavních světových značek.

Vedle kabin pro terénní sportovní čtyřkolky nabízí DFK Cab také kabinové nástavby pro průmyslová vozidla, respektive pro průmyslové využití. Firma vyrábí kabiny na zemědělskou techniku či kabiny na vysokozdvižné vozíky. (sfr)