Kancléřka Merkelová mluví česky. Na vlastní uši to ověřila Monika Babišová, zákonná choť premiéra Babiše. Na setkání s Merkelovou se těšila!

Německá kancléřka Angela Merkelová umí hovořit česky. Osobně to zjistila manželka předsedy vlády ČR, Monika Babišová. Z jejího zjištění však není zcela zřejmé, z jakého důvodu Merkelová umí česky a zejména, jaké pro tuto svoji jazykovou schopnost plánuje využití. 

„Paní Merkelova mě překvapila svoji češtinou,“ svěřila se Monika Babišová sociálním sítím.

Ta se společně s premiérem Babišem zúčastnila hudebních slavností Richarda Wagnera v německém Bayreuthu, na které je pozval bavorský premiér.

Monika Babišová si před cestou postěžovala, že před ní stojí značný problém v tom, že bude muset jet v horkém počasí celé 3 hodiny autem (miliardář a premiér Babiš nemá v autě klimatizaci?).

Potenciální cestovní útrapy jí však částečně kompenzovala očekávaná radostná událost: plánované setkání s německou kancléřkou.

„Tři hodiny autem v tomhle počasí… Ale zase potkám paní Merkelovou,“ uvedla Babišová.

Monika se nakonec dočkala! Nechala se vyfotit s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. A při tom zjistila, že Merkelová – vedle rodné němčiny – mluví i česky. (sfr)